Wycieczka

W dniu 3.06.2022r. o godz. 9:30  z parkingu  przed Krytą Pływalnią w Ciechanowie  57 osób - członków UTW - wyruszyło na  wycieczkę  autokarową do Warszawy, połączoną ze spektaklem  w Teatrze Żydowskim. 

Po drodze do Warszawy odwiedziliśmy Cmentarz - Mauzoleum i Muzeum w Palmirach - miejsce pamięci narodowej z grobami przeszło 2 tysięcy Polaków wywożonych tu przez Niemców w czasie II-giej wojny światowej - głównie z Warszawy.

Następnie pojechaliśmy do Wilanowa, gdzie najpierw podziwialiśmy ogrody wokół  barokowego Pałacu Króla Jana III Sobieskiego z XVIII wieku, a następnie  Świątynię Opatrzności Bożej - dzieło architektów Lecha i Wojciecha Szymborskich. Jest to najwyższy kościół i najwyższy budynek Wilanowa (75 m wysokości) , zbudowany w latach 2002-2016 jako spełnienie wotum wdzięczności narodu polskiego, ogłoszonego  po uchwaleniu Konstytucji 3 Maja. 

O godz. 14-tej dojechaliśmy do istniejącego od 1974r.  Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie, gdzie przez dwie godziny podziwialiśmy będące teraz w pełnej krasie  drzewostany, krzewy i kwiaty.

Chyba największe wrażenie zrobiła na nas aleja kwitnących właśnie azalii i rododendronów,  ale godna podziwu jest też "aleja noblistów" oraz  egzotyczna roślinność w szklarniach. Po zwiedzaniu -  o godz. 16-tej dotarliśmy na obiad w lokalu  na terenie Ogrodu, a po obiedzie - do godz. 17:30 był czas wolny - na relaks i rozmowy przy kawie i  lodach.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był musical " George & Ira Gershwin"  w

Teatrze Żydowskim, po którym utrudzeni ale bardzo zadowoleni z atrakcji wycieczki i pięknej pogody wróciliśmy do Ciechanowa.

Opiekunem turystycznym wycieczki była Wiesława Żagiel, a pomagała Jej Maria Pietrzak.