Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w COEK STUDIO
7 października (piątek) miejska jednostka kultury z ciechanowskim oddziałem Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych organizuje Dzień Otwarty Funduszy Europejskich. Między godz. 8.00 a 20.00 w COEK Studio odbędą się zajęcia i warsztaty dla przedszkolaków, uczniów oraz Integracyjne Europejskie Spotkanie Seniorów.
Obchody Dnia Funduszy Europejskich w Ciechanowie rozpoczną się o godz. 8.00 w COEK Studio (ul. 17 Stycznia 56a). Dla uczniów miejskich szkół i przedszkolaków przygotowane będą lekcje o tematyce związanej z Unią Europejską i ciekawe warsztaty plastyczne, taneczne czy dekoracyjno-kreatywne. O godz. 12.00 do obchodów dołączy też młodzież licealna, która weźmie udział w wykładzie „Generacja Z w świecie funduszy europejskich”. Spotkania umilą występy muzyczne i quizy oraz czekolada przygotowana przez baristów Kawiarni W18.
O godz. 16.00 wystartuje część obchodów kierowana do osób dorosłych, w tym seniorów. Rozpocznie ją wykład na temat znaczenia Funduszy Europejskich dla przyszłości Polski i Ciechanowa, a zwieńczy wspólna zabawa podczas Integracyjnego Europejskiego Spotkania Seniorów przygotowanego przez Klub Seniora STUDIO.
Dzień Otwarty Funduszy Europejskich odbędzie się w budynku COEK Studio, który przeszedł kompleksowy remont w 2018 r. dzięki pozyskaniu przez miasto funduszy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 (Działania 5.3 Dziedzictwo kulturowe). Obiekt zyskał nowe, estetyczne i funkcjonalnie wyposażone wnętrza. Wymieniono instalacje, okna i drzwi. Budynek przeszedł termomodernizację i został ocieplony. Zmodernizowane zostały łazienki. Zamontowano urządzenia zwiększające dostępność obiektu osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności, min. ruchowymi, sensorycznymi, intelektualnymi i psychicznymi. Jednym z rozwiązań jest zainstalowane na torze krzywoliniowym krzesło schodowe, co umożliwia niepełnosprawnym przemieszczanie się między kondygnacjami.
Stara kotłownia gazowa w obiekcie została wymieniona na węzeł ciepłowniczy zasilany z miejskiej sieci ciepłowniczej, przebudowano instalację c.o., instalację pompy ciepła powietrze/woda, wymieniono oświetlenie na energooszczędne typu LED.
Dzięki stworzeniu sali widowiskowej pojawiła się możliwość organizowania koncertów i przedstawień teatralnych. Galeria zyskała profesjonalne wyposażenie, systemy wystawiennicze, oświetlenie, które pozwalają na właściwą ekspozycję prac. Poprzez zakup koniecznych mebli, remont sali plastycznej z jej zapleczem, poprawiły się warunki, w których odbywają się cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia.
W nowoczesny sprzęt elektroniczny wyposażono studio nagrań, zostało ono także odpowiednio wyciszone, co przekłada się na jakość nagrań i możliwości bardziej profesjonalnego wykorzystywania studia. Prace objęły galerię, salę baletową, pracownię rozwijania umiejętności manualnych, pomieszczenie, które stało się małą salą widowiskową.
80 proc. kosztów tych inwestycji pokryło unijne dofinansowanie.