Galeria za szybą #1

2021-01-05 14:49:46

Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio we współpracy z Oddział Ciechanowski Stowarzyszenia Autorów Polskich zainicjował akcję "Galeria za szybą"! Co 10 dni będziemy w oknach kamienicy wieszać trzy obrazy trzech różnych autorów, a naszymi pierwszymi bohaterkami są:

  • Krystyna Ewa Janowska
Pochodzi z Warmii u Mazur. Od wielu lat mieszka w Ciechanowie.
Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego, a następnie Wydział Pielęgniarstwa Medycznego Studium Zawodowego w Ciechanowie. Pracowała w ciechanowskim szpitalu w pionie pediatrycznym. Fascynacja plastyką towarzyszyła jej od zawsze, ale pasję malarską rozwija dopiero z chwilą odejścia na emeryturę. Maluje w technice olejnej i akrylowej. Głównymi motywami jej prac są portrety, pejzaże i architektura. Jest członkiem sekcji malarskiej klubu SAP-ART przy Oddziale Ciechanowskim Stowarzyszenia Autorów Polskich. Uczestniczyła w plenerach malarskich organizowanych przez OC SAP.
 
  • Marzanna Krajewska
Urodziła się w Sierpcu, dzieciństwo spędziła w Żurominie, lata szkolne w Działdowie, od 18 roku życia mieszka w Ciechanowie. Obecnie, niedaleko plaży krubińskiej, w małej wsi Mieszki-Atle.Od dwóch lat członkini Oddziału Ciechanowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich w sekcji malarskiej. Z zawodu pielęgniarka, z zamiłowania malarka. Fascynuje ją impresjonizm i malarstwo olejne. Maluje od kilku lat, ale intensywnie od 2017 roku. Nadal pracuje zawodowo i rozwija malarską pasję.
 
"Sztuka jest dla mnie podróżą, drogą pełną zakrętów i rozwidleń gdzie dokonuję wyboru. Inspiracji szukam we wszystkim, co mnie otacza próbując przekazać swoje wrażenia wizualne i emocje towarzyszące malowaniu. W moim malarstwie natura stanowi zwykle punkt wyjścia a realizm jest najbliższą mi formą wyrazu chociaż często przetwarzaną i uporządkowaną według własnych, zwykle nieprzewidywalnych odczuć i upodobań. Maluję z czułością twarze, przedmioty i miejsca, które do mnie przemawiają, które wywierają na mnie określone wrażenie i zapisują się obrazami w mojej pamięci. Ponad wszystkie techniki malarskie przedkładam malarstwo olejne i w nim wciąż eksperymentuję i wciąż szukam swojej ścieżki. Olej to moja najukochańsza technika. Przyjemność wyciskania farb olejnych na paletę, ich zapach i miękkość łączy się niezmiennie z uczuciem podekscytowania i niecierpliwego oczekiwania na efekt. Lubię łączyć kolory bezpośrednio na płótnie a farby olejne pozwalają mi na to, są najbardziej uległe ze wszystkich farb i dają nieograniczone możliwości uzyskania setek odcieni i niepowtarzalnych barw. Podstawy malarstwa zdobyłam w Liceum Plastycznym w Nałęczowie gdzie moją edukację malarską prowadził prof. Jan Marek - wspaniały, wrażliwy Artysta. Od wielu lat jestem członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich. W swoim dorobku mam kilka wystaw indywidualnych. Brałam udział w licznych plenerach malarskich i wystawach zbiorowych. Moje prace są w wielu prywatnych galeriach w Polsce, Europie i na świecie".
 
Zachęcamy - zarówno młodszych, jak i starszych - do spacerów ul. Warszawską!

Udogodniedia dla osób słabowidzących

duży kontast

A powiększona czcionka