Otwórz się na Teatr! w Ciechanowie

2023-07-13 14:23:36
W sierpniu ciechanowianie będą mogli wziąć udział w cyklu plenerowych przedstawień teatralnych i warsztatów. W ramach projektu „Otwórz się na teatr!” wystawione będą: sztuka średniowieczna, dramat szekspirowski, teatr oświecenia włoskiego, przedstawienie okresu Wielkiej Reformy Teatralnej, sztuka współczesna i teatr dla dzieci. Wstęp na wydarzenia będzie bezpłatny.

3-dniowy plenerowy festiwal teatrów odbędzie się między 18 a 20 sierpnia. Pomysł na zorganizowanie tego przedsięwzięcia w Ciechanowie zyskał poparcie mieszkańców województwa w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Zadanie będzie sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Cykl zaprezentuje przemiany, jakie dokonywały się na przestrzeni wieków w sposobach pojmowania sztuki i teatru, w szczególności jego znaczenia w dorobku kulturowym kraju i świata. Spektaklom wystawionym w otwartej przestrzeni towarzyszyć będą panele dyskusyjne na temat historii teatru, będzie można też spotkać się z artystami i wziąć udział w warsztatach aktorskich.

Harmonogram spektakli:

18.08 (14:00) – Park nad Kanałami
Pierwsza lekcja teatralna: "Eja, eja, duszo moja ocuci się, dawnoś spała,", czyli na średniowiecznym rynku, a czasem w wyszynku. (teatr średniowieczny)

18.08 (20:00)- Park nad Kanałami.
Druga lekcja teatralna: "Świat jest teatrem, aktorami ludzie...", czyli chwila w teatrze Szekspira. (teatr elżbietański/dramat szekspirowski)

19.08 (14:00) – Park Nauki Torus
Trzecia lekcja teatralna: "Uno, duo, tres, viva canzone, Arlequino e Colombina", dell'arte, śmiechu warte, czyli włoskie oświecenie. (teatr oświecenia włoskiego).

19.08 (20:00) – Park Nauki Torus
Czwarta lekcja teatralna: „Rewolucja, Rezolucja, Reforma”, czyli czas wielkich zmian, nie tylko na scenie. (Wielka Reforma Teatralna. Teatr europejski)

20.08 (14:00) -  Plac Jana Pawła II
Piąta lekcja teatralna: „Co dziś w teatrze piszczy”, czyli spektakl na wskroś współczesny. (teatr współczesny).

20.08 (20:00) -  Plac Jana Pawła II
Szósta lekcja teatralna: "Pomaganie fajne jest, wystarczy tylko chcieć, z Detektywem badać świat, zagadek nadszedł czas.", dziecko też widz, czyli teatr dla najmłodszych. (teatr dziecięcy).

Spektakle i prelekcje przygotowuje Pracownia Teatralna Justyna Godlewska i Przyjaciele.

------------------------

Zadanie finansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

 

Udogodniedia dla osób słabowidzących

duży kontast

A powiększona czcionka