Ruszyły zapisy na Ciechanowski Pchli Targ!

2022-03-28 12:29:32

📜 Zapraszamy do składania zgłoszeń na Pchli Targ, który odbędzie się 24 kwietnia 2022 roku w Kamienicy Warszawskiej 18:
 

https://forms.gle/rSWtKk13rHAtPCxT8

 
🕰 Weź udział w Pchlim Targu i sprzedaj lub wymień to czego już nie potrzebujesz:
- stara elektronika,
- monety,
- zabawki,
- sprzęt muzyczny,
- pamiątki,
...i wszystko to co nosi na sobie ślady historii i ducha rzemiosła.
 
🎙 Wszyscy wiemy jak ciężko pożegnać niektóre rzeczy; gdy w grę wchodzi silny ładunek emocjonalny i sentyment trudno zmusić się do wyrzucenia starego radia, które dostaliśmy od dziadka czy gramofon pamiętający "lepsze" czasy. Jednak przekazując daną rzecz w ręce kogoś kto podobnie jak my będzie dbał i pielęgnował ten przedmiot to sprawa ma się zupełnie inaczej.
 
♻️ Naprawianie i renowacja starszych przedmiotów to piękny pokaz tego jak rzemiosło i sztuka komponują się z podejściem ekologicznym. Poprawione przedmioty znów stają się użyteczne zamiast lądować na śmietniku. To wspomniane w plakacie "nowe życie" w rzeczywistości zmienia otaczający nas świat na lepszy. Do takiej postawy zachęcamy wszystkich biorących udział w tym wydarzeniu.
 
✒️ Rok 2020 był w kulturze rokiem Leopolda Tyrmanda, który w piękny sposób umiał pisać o rzeczach prostych i znajomych wyciągając z nich prawdziwą głębię. Dlatego ogłoszenie o Pchlim Targu zechcieliśmy ozdobić tymże cytatem:
 
"Istnieje w Europie specjalna kategoria bazarów o tradycjach bogatych i problematyce skomplikowanej. Są to place ze starzyzną. Europa jest ich pełna, każda bowiem wartościowa cywilizacja zawiera w sobie kult rzeczy starych (...)"
 
Autor: Leopold Tyrmand
Źródło: Zły, Wydawnictwo MG, Warszawa 2014

Udogodniedia dla osób słabowidzących

duży kontast

A powiększona czcionka