Wystawa Anny Kurowskiej-Zbrzeznej i Koncert Marcina Wyrostka w W18

2022-04-21 11:02:10
U nas Majówka rozpoczyna się wcześniej 😁 29 kwietnia zapraszamy do Klubokawiarnia W18 na dwa wydarzenia kulturalne! 🤩 Poza tym otwieramy ogródek przy naszej klubokawiarni, więc zachęcamy do spróbowania naszych pysznych kaw, herbat oraz innych napitków 😉
🔴 O godz. 18:00 otwieramy wystawę "Natura w sercu", której autorką jest Anna Kurowska-Zbrzezna!
 
O autorce
Urodzona w Zambrowie, ciechanowianka od 1995 roku, z wykształcenia i zamiłowania architekt krajobrazu oraz filolog języka angielskiego.Od ponad 20 lat prowadzi autorską pracownię projektową, zajmującą się kreowaniem przestrzeni wokół nas. Miłośniczka natury, roślin i przyrody. Członkini SAK-Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu oraz PTD – Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego. Twórczyni i autorka setki ogrodów prywatnych, parków zabytkowych i zieleni publicznej. Autorka artykułów do branżowych czasopism.Nauczyciel Technikum Architektury Krajobrazu w Gołotczyźnie. Malarstwem zajmuje się zaledwie od 5 lat, jednakże rysunek, wyobraźnia przestrzenna i sztuka zawsze były obecne i towarzyszyły w jej pracy jako architekta krajobrazu. Uwielbia malarstwo akrylowe, projektowanie i design. Główny temat jej prac to przede wszystkim kobiety, natura, rośliny, ludzie, czyli elementy żywe oraz relacje miedzy nimi.


Ma świadomość o początku swojej przygody z malarstwem, ale nie boi się nowych wyzwań, wręcz ich poszukuje. Ciekawa świata, typowa „zakręcona ekstrawertyczka”, zodiakalny strzelec, z ogromnym dystansem do własnej osoby. Pragnie udowodnić swoją twórczością, że oprócz rysowania drzew i projektowania ogrodów, potrafi też uchwycić inne piękne elementy naszego świata. Uwielbia w swoich obrazach posługiwać się czernią i bielą, prostymi formami, twarzą ludzką , głównie kobiecą, często ”przeplataną” elementami roślinnymi. Kocha podróże, dobrą muzykę, książki, ruch na świeżym powietrzu, zwierzęta, poznawanie nowych ludzi, miejsc, szczególnie tych dzikich i jeszcze niezamieszkanych.
 
Szczęśliwa i spełniona mama Kuby (25 lat) i Karoliny (20).
 

 
🔵 O 19:30 wystąpi z kolei Marcin Wyrostek ze swoim projektem "Coloriage"! 😎
 
 
Projekt COLORIAGE to kwartet instrumentalny, który powstał w 2005 roku ze współpracy Marcina Wyrostka, Mateusza Adamczyka i Piotra Zaufala. Ich styl charakteryzuje połączenie muzyki ludowej z możliwościami jakie daje jazzowa improwizacja. Etniczne brzmienie projektu dopełnił Krzysztof Nowakowski swoim zestawem instrumentów perkusyjnych. Słowo "coloriage" oznacza kolorować, malować. Taki właśnie jest charakter tego zespołu - brawurowy, pełny emocji, wielobarwny. W roku 2011 w tym składzie powstała płyta "Marcin Wyrostek Coloriage”, która pokryła się PODWÓJNĄ PLATYNĄ, a także otrzymała nagrodę Bestseller Empik'u 2012. Wspólna pasja do muzyki ethno była naturalnym czynnikiem do powstania hybrydy: COLORIAGE + KAYAH.

ZESPÓŁ: Marcin Wyrostek – akordeon
Mateusz Adamczyk – skrzypce
Piotr Zaufal – bas
Krzysztof Nowakowski – instr. perkusyjne
 
 

Udogodniedia dla osób słabowidzących

duży kontast

A powiększona czcionka