Wystawa plakatów Aleksandra Walijewskiego w W18

2022-03-17 09:34:48
19 marca (sobota) o godz. 18:00 w Klubokawiarni Warszawska 18 odbędzie się otwarcie wystawy plakatów filmowych i teatralnych Aleksandra Walijewskiego – wielokrotnie nagradzanego i wyróżnianego artysty, współpracującego m.in. z Netfliksem i Amazonem. W trakcie trwania wystawy będzie można obejrzeć plakaty m.in. do „Muchy” (1986, reż. David Cronenberg), „Gambitu królowej” (2021), „Czasu Apokalipsy” (1979, reż. Francis Ford Coppola), tegorocznego „Batmana” (reż. Matt Reeves), „Jokera” (2019, reż. Todd Philips) oraz „Niewinnego” (2021), serialowej adaptacji prozy Harlana Cobena. Wstęp wolny

---------------

O artyście

 
Aleksander Walijewski
Warszawianin, grafik, twórca plakatów. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Grafiki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w Pracowni Plakatu prof. Grzegorza Marszałka (2019) oraz licencjat na Wydziale Grafiki i Reklamy w Instytucie Sztuk Pięknych w Kielcach (2017). Jego prace można było zobaczyć na wielu międzynarodowych wystawach: w Polsce, Szwajcarii, Hiszpanii, Finlandii, Anglii, Rosji, Serbii, Cyprze, USA, Meksyku, Peru i Boliwii.
 
Uczestniczył w konkursach graficznych, a jego największymi osiągnięciami są: I miejsce w konkursie na projekt plakatu na sezon 2017/2018 w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie; I miejsce w konkursie na plakat do filmu „Słodziak”, zorganizowany przez Highsnobiety i Amazon Studios; wyróżnienie w konkursie Polish Graphic Design Awards w kategorii plakat autorski; wyróżnienie w konkursie na plakat zorganizowanym przez Polski Instytut Pamięci Narodowej z okazji 100-lecia Niepodległości Polski.
---------------
Artysta o swojej twórczości
Projektuję głównie plakaty i ilustracje filmowe/kulturalne/społeczne. Zawsze starałem się zreinterpretować temat, który chcę poruszyć, aby zaskoczyć oglądającego intrygującym, niecodziennym spojrzeniem, który skłania do refleksji. Zwykle osiągam to poprzez użycie metafor, symboli, syntezy idei i stworzenia czegoś, co można by nazwać „wizualnymi łamigłówkami”, które starają się sprowadzić widza na właściwe tory, otwierając zarazem szerokie spektrum interpretacji.
 

Udogodniedia dla osób słabowidzących

duży kontast

A powiększona czcionka