Drugi Rajd Rowerowy

2022-06-15 16:03:29
Zobacz więcej zdjęć (4)

Drugi Rajd Rowerowy

W dniu 14 czerwca 2022r. o  godz. 14-tej grupa naszych seniorów - amatorów turystyki rowerowej wybrała się na drugi już rajd w okolice Ciechanowa - o długości ok. 22 km. Podobnie jak poprzednio cyklistom przewodził kolega Edward Sacherski, który tak opisał  przebieg imprezy :

Start do czerwcowego wypadu rowerowego nastąpił sprzed Ratusza. My - w odblaskowych kamizelkach otrzymanych z WORD i Prezydent Miasta Krzysztof Kosiński, tryskający optymizmem i kierujący do nas  życzliwe słowa. Ów optymizm udzielił się i nam, choć pogoda tym razem była mało letnia, temperatura w okolicach 15 stopni  i ten wiatr : zachodni (przeciwny) na odcinku do Gorysz, na następnym już tylko z prawej strony , a od Kownat Żendowych - pchający nas do przodu.

Deszcz padający poprzedniego dnia ożywił przyrodę - okoliczne pola cieszyły oczy soczystą zielenią z kolorowymi obwódkami chabrów, maków, rumianków. Przy drogach bieliły się kwitnące krzewy jaśminu  i czarnego bzu.

Po pokonaniu ponad połowy naszej trasy dojechaliśmy do  Kownat Żendowych, gdzie czekała na nas p. Hanna Murawska, by opowiedzieć nam o swojej pracy w szkolnictwie, a także o swojej działalności społecznej, o wsi Kownaty Żendowe  i Gminie Ciechanów. Jej wspomnienia były bardzo ciekawe, więc byliśmy zadowoleni, że nie przestraszyliśmy się kaprysów pogody i zaliczyliśmy całą trasę drugiego  wypadu - z zaplanowanych czterech.

 Do zobaczenia na wrześniowej trasie po terenowych drogach Lasu Lekowskiego.

 

Udogodniedia dla osób słabowidzących

duży kontast

A powiększona czcionka