Wróżby andrzejkowe.

2022-11-28 08:48:57

 

Wróżby andrzejkowe

 

Jak co roku obchodziliśmy Andrzejki. Kiedyś to święto było traktowane bardzo poważnie, jednak obecnie jest to po prostu fajna zabawa z przymrużeniem oka.

I na taką właśnie zabawę umówiły się 28 listopada ciechanowskie studentki i  studenci.

 

Jak wiemy wieczór andrzejkowy to głównie wróżby. Tym razem nie było tradycyjnego lania wosku, ani ustawiania butów, ale przygotowano wróżenie z cyfr, które wymagało trochę umiejętności matematycznych. Zliczano cyfry swoich urodzin i do określonej liczby przypisana była konkretna wróżba.

 

Inna wróżba to narysowanie 4 kresek, na karteczkach, które przygotowała wcześniej koleżanka Bożena Michalska. Ona też podjęła się wyjaśnienia każdej z uczestniczek zabawy znaczenia, które wynikało z cyfr ukrytych na  owych karteczkach. 

Dodatkową atrakcją wieczoru była „wróżka” kol Bogusia, która zasiadła przy stole pełnym świec i kadzidełek, a przede wszystkim magicznych kart.

 

Tradycja ludowa głosi, że to właśnie wróżby andrzejkowe spełniają się i choć należy na nie patrzeć z przymrużeniem oka, to  naszych wszystkich uczestników czeka w nadchodzącym czasie dużo miłości i przyjaźni.

 

 

Wróżby wróżbami, ale magiczny wieczór trwał dalej i poświęcony był głównie prezentacji umiejętności tanecznych. Nie zabrakło poloneza, odtańczonego z figurami, tańców ludowych oraz popularnych kawałków dyskotekowych.

 bm

Udogodniedia dla osób słabowidzących

duży kontast

A powiększona czcionka