Wycieczka do Teatru Kamienica

2023-02-16 20:29:10
 

 Program wyjazdu do Warszawy do Teatru Kamienica ul. Al. Solidarności 93

na spektakl "METODA NA WNUCZKA"

 w dniu 16 lutego 2023r. / czwartek/

  1. Zbiórka   14.45 przed krytą pływalnią ,
  2. 15.00 - 17.00 przejazd do Warszawy,
  3. 17.00 - 19.00 czas wolny np. na kawę i pączka  / Tłusty Czwartek /
  4. 19.30 - 21.20 spektakl.
  5. 21.30 - 23.30 powrót.

 

OPIS SPEKTAKLU ZE STRONY TEATRU.

 

METODA NA WNUCZKA

 

Pełne wigoru emerytki, zagadkowe telefony i kuszący świat reklam – oto najnowsza, totalnie zakręcona komedia, która rozbawi do łez każdego bez względu na PESEL! Niecodzienna sztuka, w której wiek traktowany jest z przymrużeniem oka, a życie dojrzałych mieszkańców Warszawy, pokazane jest w pełnej palecie barw. Porządna dawka humoru, cięte riposty i lawina emocji od których dosłownie kręcić się będzie nasza scena!

 

OPIS SPEKTAKLU

Charyzmatyczne starsze panie są jak ogień i woda. Danuta (Aldona Jankowska/ Maria Winiarska), niepoprawna marzycielka, pomiędzy prezentacjami kosmicznie drogich garnków i ściereczek, gra w lotto zmotywowana fantazjami o podróży życia. Bożena (Dorota Kamińska) natomiast jest jak wino – im starsza tym…mocniejsza. Twardo stąpa po ziemi, choć jest absolutną fanką szybkiej jazdy na hulajnodze. Co się wydarzy, gdy w jednej chwili świat nieprzeciętnych seniorek zostanie wywrócony do góry nogami?  Czy przyjacielowi z dawnych lat – Waldkowi (Robert Rozmus), uda się wyciągnąć damy z niezłych tarapatów? Podobno nie ma cwaniaka nad warszawiaka, ale gdy do akcji wkracza pełna kobiecych wdzięków, przebiegła Malwina (Agnieszka Wielgosz), wszystko się może zdarzyć. Do szalonego tańca z oszustami nieśmiało przygrywać będzie zakochany Mieczysław (Paweł Burczyk/ Marek Sadowski), bo doskonale wie „że najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”….

„Metoda na wnuczka” w reżyserii Emiliana Kamińskiego to przezabawna komedia z wątkiem kryminalnym w tle. Niecodzienna sztuka, w której wiek traktowany jest z przymrużeniem oka, a życie dojrzałych mieszkańców Warszawy, pokazane jest w pełnej palecie barw. Porządna dawka humoru, cięte riposty i lawina emocji od których dosłownie kręcić się będzie nasza scena!

Czas trwania spektaklu: 110 minut z przerwą. 

SPEKTAKL WYŁĄCZNIE DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

 

TWÓRCY

Autor:
Krzysztof Kędziora
Reżyseria:
Emilian Kamiński

Opracowanie reżyserskie: Emilian Kamiński

Współpraca literacka: Andrzej Leśniewski

Scenografia: Andrzej Lewczuk

Asystentka reż.: Olga Rawska 

 
 
 
 

Udogodniedia dla osób słabowidzących

duży kontast

A powiększona czcionka