Wykład : Zdrowe odżywianie Seniorów po covid-19.

2022-11-22 21:01:51

 

Twoje pożywienie...

 

22 listopada br. odbyło się kolejne spotkanie seniorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w sali Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej STUDIO.

Myślą przewodnią była maksyma greckiego lekarza Hipokratesa: „Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem”. Prezes stowarzyszenia Wiesława Klicka dokonała wprowadzenia do wykładu, który wygłosił Piotr Kostyra.

Wykład wzbudził duże zainteresowanie wśród słuchaczy. Prelegent Piotr Kostyra jest z wykształcenia farmaceutą, a także dietetykiem, temat jego wykładu to „Zdrowe odżywianie seniorów po covid 19”. Przybliżył zebranym zagadnienia prawidłowej diety oraz właściwego doboru składników wchodzących w skład spożywanych posiłków. Te dwa kardynalne punkty decydują o naszej kondycji zdrowotnej. Zdrowe odżywianie pozwala zapobiec otyłości, miażdżycy, nadciśnieniu, cukrzycy, schorzeniom kręgosłupa.

Dowiedzieliśmy się wiele o klasyfikacji żywności, chorobach wynikających z nieprawidłowego odżywiania się  a także o możliwości korzystania z dorobku lecznictwa ziołami oraz lekami, które posiadają międzynarodowe atesty.

Każdy z nas powinien poznać dokładnie swój organizm i dbać o niego, by jak najdłużej pozostawał on w doskonałej kondycji. Na zakończenie prelekcji wykładowca starał odpowiadać się na każde zadawane pytania.

Na spotkaniu rozmawialiśmy o sprawach organizacyjnych, m.in. o zbliżającym się spotkaniu opłatkowym, które odbędzie się 15 grudnia br. oraz o propozycjach programowych  na rok 2023.

bm

Udogodniedia dla osób słabowidzących

duży kontast

A powiększona czcionka