Wykład " Recepta na szczęście "

2023-01-19 20:51:17
Zobacz więcej zdjęć (10)

Liczne grono uczestników

 

 

O szczęściu...

 

Pierwsze spotkanie członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w 2023 roku odbyło się w w salce CEOiK w Ciechanowie 19 stycznia.

Wiesława Klicka, prezes Stowarzyszenia UTW życzyła wszystkim obecnym szczęścia i zdrowia oraz czynnego uczestnictwa w ulubionych zajęciach w rozpoczynającym się nowym semestrze. Wręczyła też dyplomy osobom, które wykazały się pracą społeczną na rzecz Stowarzyszenia Wolontariat. Uhonorowani wolontariusze to: Marianna Ponikowska, Wiesława Żagiel, Bożena Michalska i  Edward Sacherski.

Kolejnym punktem spotkania była prelekcja  naszej członkini Danuty Drzewickiej, która podjęła się przeprowadzenia warsztatów na temat...szczęścia. Temat -  „Recepty na szczęście” wzbudził wielkie  zainteresowanie i emocje, uczestnicy aktywnie włączyli się w realizację wskazywanych dla nich zadań. Wszyscy zgodnie zadecydowali, że na szczęśliwe życie składają się następujące elementy: zdrowie, rodzina, miłość, przyjaciele, pieniądze, bezpieczeństwo, pasje, relaks, spokój, wiedza...

W dalszej części spotkania rozmawiano o planach na nowy rok -imprezach, spotkaniach, i wycieczkach. Wśród wielu propozycji znalazły się m.in. wyjazd do Teatru Kamienica w  Warszawie na spektakl „Metoda na wnuczka”, wycieczka do Łodzi, do Torunia i do Ciechocinka, wypad do Nidzicy  oraz rajdy rowerowe w maju, czerwcu i wrześniu. 

bm

W czwartek, 19 stycznia 2023r.na godz. 16  zapraszamy  studentki i studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ciechanowie na zebranie szkoleniowo organizacyjne do Ośrodka Edukacji Kulturalnej w Ciechanowie .

 Program

Wykład pani Danuty Drzewieckiej. " Recepta na szczęście. "

Sprawy organizacyjne.

Oferta programowa na sezon letni. 

Kontyuacja i zakończenie tematu Paszportu Seniora.

   Prośba do osób które już odebrały paszport o ocenę jego zastosowania i przydatności. Mamy do rozdania jeszcze ostatnie 40 sztuk dla zainteresowanych.

Opinia o Paszporcie ze strony twórcy tego pomysłu.

" Seniorzy uznali Paszport OK SENIOR za tak ważny i potrzebny, że noszą go przy sobie.

Książeczka zawiera miejsca do wpisania kontaktu do bliskich oraz  informacji o lekach i chorobach. Znajduje się tam również wykaz wszelkich publicznych ulg i uprawnień przysługujących z racji wieku oraz lista pomocnych danych kontaktowych.
Paszport jest częścią kampanii Senior Znaczy Szacunek. 

Paszporty można zamówić kontaktując się z biurem KIGS: biuro@kigs.org.pl

" 

Jakie jest zdanie naszych seniorów, bardzo chętnie je poznamy.

Udogodniedia dla osób słabowidzących

duży kontast

A powiększona czcionka