Alfabet Kina #1 - A jak Anihilacja

2021-03-29 12:44:45

Rozpoczynamy kolejną serię vlogów, która tym razem będzie dotyczyła filmów. „Alfabet Kina” to cykl analiz, w którym omawiane będą zarówno arcydzieła, jak również pozycje pomijane w wyścigach nagród, które w wielu kręgach osiągnęły status kultowych.
Pomysłodawcą inicjatywy jest Łukasz, dlatego też wybory do serii podyktowane były jego gustem i zainteresowaniami. Nie znaczy to jednak, że skupi się tylko i wyłącznie na jednym nurcie. Sci-fi, animacje, horrory, dramaty, komedie, thrillery, filmy współczesne i klasyki kina… Każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynamy od…
 
A jak Anihilacja. Drugiego filmu Alexa Garlanda („Devs”, „Ex Machina”), którego myślą przewodnią jest autodestrukcja, rozpatrywana na wielu płaszczyznach – filozoficznych, społecznych, psychologicznych etc. Dodatkowo dowiemy się, czemu obraz Garlanda jest kinem feministycznym, dlaczego nazywa się go parafrazą gatunku sci-fi, jak również, co reżyser miał na myśli nazywając go „snem o Anihilacji”. Życzymy miłego oglądania!
-----------------------
Jeśli chcielibyście poznać pełną opinię na temat „Anihilacji”, to zachęcamy do przeczytania recenzji Łukasza, którą można znaleźć na jego blogu:
 

 

Udogodniedia dla osób słabowidzących

duży kontast

A powiększona czcionka