Otwórz się na musical - pozyskaliśmy 380 tyś. zł na realizację wydarzenia

2021-03-29 14:00:28

Otrzymaliśmy 380 tys. zł na realizację nowego cyklu edukacyjno-kulturalnego. Latem na błoniach zamkowych odbędzie się Wakacyjny Festiwal Filmowy. Zorganizowane będą też warsztaty wokalno-taneczno-muzyczne dla mieszkańców w różnym wieku. Wstęp na wydarzenia będzie bezpłatny.

Pomimo zamknięcia jednostek kultury przez rząd, nie zwalniamy tempa przygotowań do realizacji kolejnych przedsięwzięć. Już w najbliższych miesiącach planowane jest rozpoczęcie realizacji nowego cyklu „Otwórz się na musical”.

Celem zadania jest umożliwienie integracji społecznej i wielopokoleniowej oraz aktywizacja społeczna mieszkańców poprzez kontakt z kulturą.

W miesiącach letnich  na błoniach przy Zamku Książąt Mazowieckich zostanie zrealizowany Wakacyjny Festiwal Filmowy. Projekcje filmowe będą odbywały się w piątkowe i sobotnie wieczory. Każdą z nich poprzedzi prelekcja dotycząca musicalu. Festiwal zostanie zorganizowany w formule nawiązującej do poprzednich kilku edycji Kina Letniego.

W ramach projektu zostaną wyemitowane znane klasyki musicalu, m.in. „Deszczowa piosenka” (1952 r.), „West Side Story” (1961 r.), „Grease” (1978 r.), „Hair” (1979 r.), „Blues Brothers” (1980 r.), „Moulin Rouge” (2001 r.), czy też „Chicago” (2002 r.).

Projekt obejmie też organizację warsztatów wokalnych i muzycznych, w których udział będą mogli wziąć ciechanowianie w różnym wieku. Odbędą się też warsztaty aktorskie i taneczne.

Na zakończenie każdego wieczornego pokazu filmowego pod chmurką odbędzie się prezentacja efektów pracy uczestników warsztatów, którzy wykonają przygotowany przez siebie fragment musicalu.

Na realizację zadania pozyskaliśmy 380 tys. zł w ramach konkursu ofert z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Udogodniedia dla osób słabowidzących

duży kontast

A powiększona czcionka