Otwórz się na musical! Daty pokazów filmowych

2021-07-28 14:58:21

Od 19 sierpnia w Ogrodach Nad Kanałami (między ul. Gostkowską a Kraszewskiego) rozpoczyna się „Otwórz się na musical!” – wydarzenie wieńczące projekt, na który COEK STUDIO pozyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach działania „Edukacja Kulturalna”. Inicjatywę rozpocznie cykl plenerowych pokazów filmowych – na repertuar których złożą się popularne musicale – jak również finał, podczas którego zaprezentują się uczestnicy warsztatów aktorskich, muzycznych, wokalnych oraz tanecznych.

Harmonogram pokazów będzie wyglądał następująco:

19/08/2021 – „Deszczowa piosenka” / „Blues Brothers” (start: 19:00)
20/08/2021 – „West Side Story” / „Mamma Mia!” (start: 19:00)
21/08/2021 – „Chicago”( start: 20:30)
23/08/2021 – „Grease” / „Hair” (start: 19:00)
24/08/2021 – „Sing” / „Trolle” (start: 19:00)
04/09/2021 – Wielki finał / występ uczestników warsztatów (start: 18:00)  

Obecnie trwają warsztaty muzyczno-aktorsko-taneczne, jak również nagrywanie utworów oraz klipów, które zostaną zaprezentowane przed poszczególnym pokazem filmowym. Efekt pracy uczestników będzie można obejrzeć na żywo już 4 września!

Na realizację przedsięwzięcia pozyskaliśmyw tym roku 380 tys. zł w ramach konkursu ofert z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
-------------------------------------------

O musicalach

 

Trolle (2016), reż. Mike Mitchell

Tytułowe Trolle to wesołe, rozśpiewane i bajecznie kolorowe stworki. Żyją w równie kolorowym lesie, niewiele wiedzą o otaczającym ich świecie i cieszą się każdą chwilą. Szczególnym entuzjazmem wyróżnia się Poppy, której beztroska i radość udziela się wszystkim dookoła. Wyjątkiem jest Mruk, odludek, który uważa, że wszystkim Trollom grozi wielkie niebezpieczeństwo. Jego przepowiednie sprawdzają się, gdy drogę do wioski odnajdują Bergeni, odwieczni wrogowie Trolli, którzy porywają najlepszych przyjaciół Poppy. Poppy postanawia ich ratować. Z trudem namawia Mruka, by jej pomógł i oboje wyruszają do miasta Bergenów, by uratować porwanych przyjaciół.

[opis dystrybutora Imperial-Cinepix]

Sing (2016), reż. Garth Jennings

"Sing" to film z pełną dawką humoru i naszpikowany ogromną ilością przebojowej muzyki. W filmie usłyszymy ponad 65 znakomitych piosenek (współczesnych i klasyków, od Franka Sinatry aż po Katy Perry). Ale "Sing" to nie tylko animowana komedia muzyczna, to tak naprawdę opowieść o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie. Mimo, że w filmie występują zwierzęta, ich codzienność jest bardzo ludzka. Bohaterowie mierzą się z takimi samymi kłopotami, troskami jak my, ludzie: z wszechobecną ignorancją, niedostrzeżeniem wśród najbliższych, martwią się o rachunki, doskwiera im brak poczucia własnej wartości. W dążeniu do szczęścia muszą pokonywać wszelkie bariery. "Sing" to nie tylko bajka o tematyce rozrywkowej, to również bajka z bardzo mądrym przesłaniem, którym jest nie tylko zachęcanie do wytrwałości w dążeniu do realizacji własnych celów, ale również odwoływanie się do takich wartości jaką jest rodzina.

[opis dystrybutora United International Pictures Sp z o.o.]

Deszczowa piosenka (1952), reż. Stanley Donen i Gene Kelly

Para aktorów - Don i Lina - jest u szczytu sławy. Ich idealne życie zmienia się, gdy biorą udział w musicalu. Lina decyduje się na pomoc dublerki, która staje się jej rywalką w walce o uczucia Dona.

[opis dystrybutora Galapagos]

 West Side Story (1961), reż. Robert Wise i Jerome Robbins

Nagrodzony 10-cioma Oscarami najsłynniejszy musical w dziejach kina. Ponadczasowa opowieść o miłości Romea i Julii przeniesiona w realia amerykańskich przedmieść lat 50-tych. Dwoje młodych ludzi, przeżywających swą pierwszą miłość, wmieszanych zostaje w porachunki gangów, które prowadzą do tragedii. Wzruszająca historia, wspaniała muzyka i niezapomniane piosenki.

[opis dystrybutora Warner Home Video]

Grease (1978), reż. Randal Kleiser

Występując w tej filmowej wersji przebojowego musicalu - "Grease" - John Travolta utrwala swą pozycję jako najbardziej wszechstronna i zniewalająca serca nastolatków gwiazda lat 70. Partneruje mu słynna piosenkarka Olivia Newton-John, debiutująca w amerykańskim kinie jako Sandy, naiwna ukochana Travolty. W tej fantastycznej wyprawie w lata 50. biorą także udział inne gwiazdy, które oglądamy w rolach drugoplanowych. "Grease" to nie tylko nostalgiczne spojrzenie na minioną dekadę - to także pełen wigoru i świeżości ekscytujący film muzyczny składający hołd niezapomnianej epoce narodzin rock 'n' rolla!!!

[opis dystrybutora Imperial-Cinepix]

Hair (1979), reż. Miloš Forman

"Hair" to pełna energii i pasji błyskotliwa adaptacja słynnego broadwayowskiego musicalu w reżyserii nagrodzonego Oscarami Milosa Formana. Doskonała muzyka, klimat oddający ducha swobody, wolności i miłości lat 60-ych sprawiają, że "Hair" to film kultowy nie tylko dla młodego pokolenia dorastającego w latach 70. Claude Bukowski (John Savage - "Cienka, czerwona linia") - zwykły chłopak z Oklahomy przyjeżdża do Nowego Jorku, by zaciągnąć się do wojska i wyjechać na wojnę w Wietnamie. W Central Parku poznaje grupę hippisów, ich charyzmatycznego lidera Bergera (Treat Williams) i piękną Sheilę (Beverly D'Angelo). Spotkanie to pozwala mu odkryć zupełnie nieznany do tej pory świat, w którym rządzi przyjaźń, miłość i wolność.

[opis dystrybutora Imperial-Cinepix]

Blues Brothers (1980), reż. John Landis

Po wyjściu z więzienia Jake Blues (John Belushi) i jego brat Elwood (Dan Aykroyd) udają się do prowadzonego przez zakonnice sierocińca, w którym się wychowywali. Tu dowiadują się, że kościół zaprzestał finansowania tego przybytku a na zapłacenie zaległych podatków zostało tylko 11 dni. Bracia postanawiają zdobyć pieniądze, pomysłem na to ma być trasa koncertowa z odrodzonym zespołem bluesowym, który przed laty założyli. Chociaż mają misję od Boga, to w każdym miejscu, w którym się pokażą, natychmiast pakują się w kłopoty. W filmie zobaczycie wielkie sławy bluesa: Jamesa Browna, Caba Callowaya, Raya Charlesa, Arethę Franklin oraz aktorów: Johna Candy, Carrie Fisher, Henry Gibsona i Steve Lawrence.

[opis dystrybutora Filmostrada]

Mamma Mia! (2008), reż. Baz Luhrmann

Sophie (Amanda Seyfried) niedługo ma wyjść za mąż. Jednak zanim nadejdzie ten najważniejszy dzień w jej życiu postanawia odnaleźć swojego ojca. Jest tylko jeden problem… nie ma pojęcia kto nim jest. Kiedy wpada jej w ręce pamiętnik jej matki, Donny (Meryl Streep), dziewczyna odkrywa, że jej ojcem może być jeden z trzech jej byłych kochanków. Wiedząc, że matka nie będzie z tego zadowolona, w tajemnicy przed nią Sophie zaprasza wszystkich trzech mężczyzn na swój ślub. Usiłuje utrzymać ich przyjazd w tajemnicy, ale wkrótce cała sprawa wychodzi na jaw i zaczyna się zabawa!

[opis dystrybutora United International Pictures Sp z o.o.]

Chicago (2002), reż. Rob Marshall

Roxie Hart (Renée Zellweger), niewinna dziewczyna, która wierzy, że jej życie odmieni się za pomocą śpiewu i tańca jest olśniona możliwościami, które zdaje się obiecywać miasto wiatrów. Jedynym marzeniem Roxie jest pójść w ślady Velmy Kelly - gwiazdy wodewilu. Marzenie Roxie wydaje się bliskie spełnienia gdy, nieoczekiwanie, obie damy lądują w więzieniu oskarżone o popełnienie morderstw. Podczas kiedy Roxie przebywa w więzieniu, znany adwokat Billy Flynn zgadza się na podjęcie jej sprawy i pokierowaniem jej kariery za godziwym wynagrodzeniem. Roxie rozkwita pod okiem swojego mentora, ale sprytna panna Kelly szykuje dla naszej bohaterki niespodziankę w drugiej odsłonie dramatu...

[opis dystrybutora SPI International Polska Sp. z o.o.]

 

Udogodniedia dla osób słabowidzących

duży kontast

A powiększona czcionka