Kulturalno-rozrywkowa:

 

SEKCJA TEATRALNA – SCENA III WIEKU – powstała w styczniu 2019r.,  aktualnie teatr liczy już 14 osób, liderką sekcji jest Bożena Michalska. W ciągu trzech lat ( oczywiście pandemia skróciła ten okres)  przygotowane zostały następujące spektakle :

- “PCHŁA SZACHRAJKA”

- “ EGZAMIN ZE SZCZĘŚCIA I PRZYJAŹNI"

oraz  krótkie  kabarety :

- “ LOKOMOTYWA DZIEJÓW KOBIETY”

- “ KOBIETKOWO”

Spektakl “ PCHŁA SZACHRAJKA” został wystawiony  ponad 20 razy , a

mianowicie:

- dla dzieci szkół i przedszkoli

- w Kombatancie

- w Domu Pomocy Społecznej na Krubinie

- w Klubach Seniora (Ciechanów, Gumowo)

- w GOK w Grudusku

- w Domu Pomocy Społecznej w Machcinie Koło Płocka

- Zaproszone jesteśmy do Drobina ( z okazji Dnia Dziecka

29.05.2022r.)

Panie ze Sceny Trzeciego Wieku wraz ze swoją scenografią pojechały pociągiem na zaproszenie do przedszkola nr. 81 w Warszawie.

Spektakl “ EGZAMIN ZE SZCZĘŚCIA I PRZYJAŹNI” wystawiony został 10 razy, m.in. w Kombatancie, w Kawiarni Artystycznej, Hali Sportowej, COEK STUDIO, w Klubach Seniora - w Ojrzeniu, Dzboniu , w Chruszczewie i w GOK Grudusk i Glinojeck

Kabaret -” LOKOMOTYWA DZIEJÓW KOBIETY” wystawiony został 5 razy w na spotkaniach senioralnych w PCK , w Hali Sportowej, w kawiarni "Italia"

Premiera kabaretu “KOBIETKOWO” odbyła się w październiku 2021r. Po raz drugi spektakl ten planujemy wystawić na zakończenie roku akademickiego.

Aktualnie w przygotowaniu jest "CALINECZKA" , którą wystawimy z okazji Dnia Dziecka.

Równocześnie pracujemy nad spektaklem “TUWIM DLA DZIECI  I DOROSŁYCH”.

Nadmienić należy, że Scena Trzeciego Wieku skorzystała z ”Bonu dla seniorów”, wygrywając konkurs na inicjatywę społeczną. Dofinansowanie to w kwocie 1500 zł. zostało przeznaczone na zakup rekwizytów teatralnych oraz przewóz osób i scenografii na przedstawienia poza teren Ciechanowa.

KOŁO TANECZNE -  sekcja ta powstała  w bieżącym roku i liczy 10 osób. Obecnie wykonywane są już dwa tańce - Hula i Habanera. Aktualnie uczymy się Walca Wiedeńskiego

CHÓR  LEGATO -  jest to amatorski zespół wokalny, który istnieje ( z małą przerwą )  od 8 lat i skupia ok. 20 Seniorek. Do jesieni 2021r. Chór był prowadzony  przez opiekuna muzycznego Wiesławę Finik i liderkę Irenę Geryszewską. Zespół jest znany w środowisku Ciechanowa, gdyż występuje charytatywnie w różnych miejscach - od przedszkoli po domy opiekuńcze, aż do spotkań z mieszkańcami w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki i obu bibliotekach - miejskiej i powiatowej. Śpiewające Seniorki przygotowały wiele programów w postaci bloków tematycznych : "Kolędy i pastorałki", "Nasza Niepodległa", " Nasze fascynacje muzyczne",  "Melodie naszej młodości" i składanki okolicznościowe na uroczystości miejskie. Wszystkie uczestniczki Chóru lubią śpiewać i chętnie się spotykają na próbach w COEK Studio, który  sprawuje wszechstronną opiekę nad Chórem.  

Dzięki pomocy Prezydenta Miasta Pana Krzysztofa Kosińskiego zespół jest wyposażony w jednolite stroje,  co oprócz pięknego  śpiewu nadaje występom Chóru jeszcze bardziej uroczysty charakter.

Aktualnie,  począwszy od  m-ca maja b.r. Chór Legato jest  prowadzony przez Panią Bogumiłę Nasierowską, która jest absolwentką muzykologii UKSW, nauczycielką muzyki oraz  certyfikowanym trenerem wokalnym (emisji głosu ). Pani Nasierowska ma bardzo duże doświadczenie w zakresie prowadzenia chórów i zespołów, stąd zapewne pod Jej kierownictwem  występy Chóru Legato będą bardziej profesjonalne i jeszcze piękniejsze.

KLUB DYSKUSYJNY - DOBREJ KSIAŻKI I FILMU

Zapraszamy do Klubu wszystkich Seniorów,  którzy interesują się dobrą literaturą oraz filmem. Aktualnie do Klubu przystąpiło ponad 10 osób, a na najbliższym spotkaniu  - nawiązując do faktu, że rok 2022 został ustanowiony rokiem Wandy Rutkiewicz -  będziemy rozmawiać o zdobywaniu wysokich gór (alpiniźmie) oraz  "gór " w życiu. Kanwą do dyskusji na ten temat jest lektura książki  o Wandzie Rutkiewicz pt.  "WANDA - opowieść o sile życia i śmierci"  oraz spotkanie z jej autorką Anną Kamińską.

Kolejne spotkanie planujemy poświęcić dyskusji o filmie Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta "Infinite storm" .

KOŁO GIER PLANSZOWYCH I KARCIANYCH

Uczestnicy znajdą tu okazję do  rozrywek umysłowych, jakie daje gra w  różnego rodzaju gry planszowe i karty. Zachęcamy do tego wszystkich,  którzy lubią takie formy spędzania wolnego czasu, korzystne dla ćwiczenia pamięci i  zapewnienia sprawności umysłowej, a jednocześnie dające dużo relaksu. Prosimy o przynoszenie własnych gier i kart - w ten sposób poznamy więcej rodzajów tych  gier. 

Liderami obu w/w sekcji są : Bożena Karwowska i Maria Pietrzak

TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZA

Sekcja ta zajmuje się organizacją wycieczek i rajdów dla członków UTW. Liderami sekcji są Wiesława Żagiel i Edward Sacherski.

 

ZAJĘĆ RUCHOWYCH 

Zajęcia prowadzone przez mgr  Małgorzatę Kowalską ;

czwartek godz. 11.30  - ćwiczenia prowadzone są metodą "Pilates terapeutyczny" i mają na celu zatrzymanie procesów zwyrodnienia kręgosłupa i stawów oraz wzmocnienie odporności  i stanu ogólnego organizmu .

W zajęciach uczestniczą osoby już zaawansowane w ćwiczeniach, które  przeszły różne dolegliwości  kręgosłupa i stawów - jest to dla nich profilaktyka zapobiegająca nawrotom przebytych dysfunkcji. 

piątek    godz.  11.30    -        grupa dla osób początkujących z dolegliwościami

kręgosłupa i stawów, wskazana po przebyciu dyskopatii oraz choroby zwyrodnieniowej  kręgosłupa i stawów. Ćwiczenia mają na celu :

- złagodzenie bólu ,

- rozciągnięcie przykurczy w stawach ,

- wzmocnienie siły mięśni oraz poprawę ogólnego stanu zdrowia.

Zajęcia prowadzone przez Panią Elżbietę Skorys :

poniedziałek godz. 11.30 -  Aerobic dla dorosłych -  zajęcia łączące w sobie ćwiczenia izometryczne, aerobic,  callanetics i jogę. Dzięki takiemu zestawieniu i różnorodności ćwiczeń zwiększa się wymiana tlenowa  oraz wzrasta sprawność  funkcjonowania organizmu. Inną bardzo ważną korzyścią wynikającą z ćwiczeń aerobowych jest przyśpieszenie metabolizmu. Natomiast joga uczy nas rozumienia własnego ciała. 

Z tego typu ćwiczeń mogą korzystać osoby w każdym wieku.

 

środa  godz. 11.30  -   Taniec terapeutyczny  - łączący w sobie ćwiczenia ruchowe z muzyką. Ćwiczenia te są formą ruchu dla wszystkich osób, bez względu na wiek i wygląd, szczególnie dla osób zestresowanych. Poprawiają one giętkość ciała, zapobiegają gromadzeniu się napięć i zmęczenia oraz blokowaniu energii. W konsekwencji   pomagają odzyskać równowagę, radość i "lekkość" życia.

LINGWISTYCZNA

Członkowie UTW  mają  możliwość nauki ( lub przypomnienia sobie )  języków obcych : języka angielskiego - w trzech grupach ( początkująca, średniozaawansowana i zaawansowana ) -  zajęcia prowadzi Pani Marta Mrozowska   oraz języka rosyjskiego ( jedna grupa) - zajęcia prowadzi Pani Jadwiga Haracz.

TWÓRCZOŚĆ WŁASNA CZŁONKÓW UTW

Tu jest miejsce na prezentację różnych form twórczości naszych seniorów. Zapraszamy wszystkich Seniorów, którzy piszą, malują, haftują , rzeźbią i robią inne ciekawe i godne pokazania dzieła.

Udogodniedia dla osób słabowidzących

duży kontast

A powiększona czcionka