Warsztaty rodzinne - ruszyły zapisy!

2021-09-14 15:16:11

W pierwsze dwa weekendy października w budynku COEK STUDIO będą odbywać się warsztaty rodzinne o charakterze podróżniczym. Koszt warsztatów to 20 zł (rodzic + dziecko). Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021"

Czym są warsztaty rodzinne?

Warsztaty Rodzinne to mądra i wesoła zabawa dla dzieci i dorosłych, która ukazuje piękno i bogactwo różnych kultur świata.

Jak wyglądają Warsztaty Rodzinne?

Każdy warsztat trwa 2 godziny zegarowe i bierze w nim udział grupa do 30 osób (15 dzieci i 15 dorosłych). Kameralność zajęć gwarantuje każdemu Uczestnikowi dostęp do wszystkich rekwizytów i atrakcji.

Treść warsztatów jest bardzo zróżnicowana - dzieci i dorośli są zapraszani do różnorakich aktywności, takich jak zajęcia manualne, taniec, zabawy ruchowe i zręcznościowe, przebieranie się, praca z rekwizytami, gra na etnicznych instrumentach muzycznych, degustowanie napojów.

Korzyści dla Uczestników Warsztatów Rodzinnych

Warsztaty rodzinne wzmagają ciekawość świata i wprawiają uczestników w pogodny nastrój. Przeniesienie członków rodziny poza kontekst własnej kultury uwalnia ekspresję i stymuluje twórcze zachowania. Dzięki rodzinnej i koleżeńskiej współpracy, między uczestnikami zajęć wzmacniają się pozytywne relacje oraz poczucie wspólnego sukcesu.

Kto prowadzi warsztaty rodzinne?

Warsztaty prowadzą  Podróżnicy, którzy odwiedzili ponad 120 krajów i ciągle eksplorują kolejne.
Ciekawość świata wyznacza horyzonty ich życia, a pasja decyduje o jego smaku i pełni. Podczas licznych podróży natura zaskakuje ich swym pięknem i mądrością, a napotkani ludzie uczą zrozumienia i otwartości. To doświadczenie motywuje ich do tworzenia warsztatów o innych krajach, kulturach i zjawiskach, poprzez które dzielą się swoją pasją i inspirują najmłodszych do odkrywania i poznawania świata.


Harmonogram warsztatów:

01.10.2021 (piątek)
17:00 - Kolorowe Indie

02.10.2021 (sobota)
10:00 - W indiańskiej wiosce: Ameryka Północna
13:00 - Warsztaty bębniarskie (część I)

03.10.2021 (niedziela)
10:00 - Podróże po chińskim murze
13:00 - Warsztaty bębniarskie (część II)

08.10.2021 (piątek)
17:00 - Między nami Indianami: Ameryka Południowa

09.10.2021 (sobota)
10:00 - Turecki bazar
13:00 - Ale Meksyk!

10.10.2021 (niedziela)
10:00 - Magiczne Maroko
13:00 - Chińskie Wynalazki


Warsztaty poprowadzi
Marcin Musiał

"Kreatywny dorosły to dziecko, które przetrwało”. W taki sposób myślę o sobie i bardzo chcę, by wszystkie dzieci biorące udział w naszych zajęciach „przetrwały” do dorosłego życia. Dlatego w mojej pracy z dziećmi kładę szczególny nacisk na to, by pobudzać dziecięcą kreatywność i twórczość. Wykorzystuję okazję styczności dzieci z innymi kulturami do przełamywania przez nie schematów naszej kultury i do promowania odważnego szukania nieszablonowych rozwiązań. Osoba kreatywna to taka, która poradzi sobie w każdej sytuacji, bo wykorzysta to, co posiada w sposób umożliwiający przetrwanie. Ja nauczyłem się tego, będąc harcerzem, a rozwinąłem, podróżując i pragnę zaszczepić to w innych. Zależy mi na tym, by mali chłopcy stali się zaradnymi mężczyznami, a dziewczynki odważnymi kobietami. Swój cel realizuję, tworząc scenariusze naszych warsztatów i prowadząc zajęcia. Pragnienie przekazania mądrych wartości w połączeniu z pasją do podróżowania sprawiły, że założyłem  Poznajemy Świat.

Z wykształcenia jestem magistrem zarządzania i marketingu, ukończyłem Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Ekonomiczny background ułatwia mi wyznaczanie sobie konkretnych celów oraz koncentruje mnie na nieustannej dbałości o unikatowość i najwyższą jakość naszych usług. Jestem też certyfikowanym trenerem biznesu, kwalifikacje zdobyłem w Szkole Trenerów przy Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys.

Przez 17 lat byłem związany z ZHR. Tworzyłem metodologię pracy z Zuchami, której główne idee wykorzystuję w warsztatach. W podróży spędzam około 4 miesiące roku. Podróżuję z żoną Magdą i dziećmi – Mateuszkiem i Marysią. Podróżowanie jest dla mnie niekończącą się przygodą, lekcją pokory i tolerancji dla innych i inności oraz źródłem najwartościowszych inspiracji.

 

Udogodniedia dla osób słabowidzących

duży kontast

A powiększona czcionka