MUZYKA ŚWIATA na scenie plenerowej COEK STUDIO

2021-06-21 14:43:30

Już w lipcu, tuż przy naszym Domku nad Wodą, rozpoczniemy nowy muzyczno-taneczny cykl – „Muzyka Świata”! 🤩😎🎵 Każdy występ poprzedzony będzie warsztatami tanecznymi, a w trakcie widowiska będzie można również potańczyć 💃🕺.
Oto lista wykonawców:
----------------------------------
👉 02/07/2021 - Pedro y Mari duo (muzyka Ameryki Łacińskiej) 🇧🇷🇨🇱🇨🇴
 
Maria Kudełka-Gonet (śpiew, flet poprzeczny) i jej brat Piotr Kudełka (gitara) to utalentowane rodzeństwo z Katowic. Zabiorą Państwa w muzyczną podróż do Ameryki Łacińskiej! Usłyszą Państwo gorące brazylijskie rytmy przeplatane zmysłowymi utworami śpiewanymi w języku hiszpańskim czy portugalskim. Zespół specjalizuje się w muzyce latynoamerykańskiej: bossa-nova, samba, salsa, rumba z wielką przyjemnością prezentując także autorski repertuar. Po koncercie będzie można zakupić debiutancką płytę zespołu pt. "LATinO" w cenie 30 złotych/sztuka. Muzykom na scenie podczas paru utworów będzie towarzyszył zespół taneczny DIAMONDS!
----------------------------------
👉 09/07/2021- Duo Milonga  (muzyka hiszpańska/argentyńska) 🇪🇸🇦🇷
Aneta Salwińska (harfa), Konrad Salwiński (akordeon)
 
Duo powstało w 2007 roku i w ciągu kilku lat istnienia koncertowało już m.in. w Polsce, Niemczech, Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. W 2007 roku zespół zdobył Grand Prix II Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z Harfą w Cieszynie, w 2009 roku I nagrodę na V Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Słowenii, a w 2011 roku był finalistą III Concurso Iberico w Madrycie. Duo jest także laureatem I nagrody w Międzynarodowym Konkursie World Music Competition w Walii w 2014 roku. Duo Milonga występowało podczas wielu międzynarodowych festiwali, między innymi w Monachium, Edynburgu, Salzburgu, Katowicach czy Łodzi, ale największym wyróżnieniem dla zespołu było zaproszenie do wykonania recitalu podczas XI Światowego Kongresu Harfowego w Vancouver (Kanada) w lipcu 2011 roku.
 
Duo Milonga to zaskakujące mnogością barw połączenie delikatnego brzmienia harfy z wyrazistym, a zarazem lirycznym dźwiękiem akordeonu. To niespotykane zestawienie, charakterystyczne bardziej dla muzyki współczesnej, potrafi jednocześnie nadać zupełnie nowy kształt muzyce dawnych mistrzów, dlatego w repertuarze zespołu znajdują się różnorodne kompozycje, od opracowań muzyki dawnej po utwory XXI wieczne, a także własne aranżacje muzyki hiszpańskiej oraz tang argentyńskich. Duo Milonga, za swoją działalność związaną z tangiem, zostało uhonorowane certyfikatem Narodowej Akademii Tanga w Buenos Aires.
 
Do paru utworów zatańczy dla Was para taneczna!
----------------------------------
👉 23/07/2021- Mili Morena & Fortet (muzyka kubańska) 🇨🇺
 
Mili Morena & Fortet to najlepsze możliwe połączenie tradycyjnej muzyki kubańskiej i w ogóle latynoamerykańskiej z autentycznym, pełnym energii podejściem do tego "mixu" muzyków z jazzowym rodowodem, w większości absolwentów wydziału jazzu akademii muzycznej w Katowicach. Fortet jest praktycznie jedyną w Polsce, konsekwentnie grającą latin jazz ekipą. Dlatego oprócz kubańskich standardów m.in z Buena Vista Social Club oczywiście oryginalnie zaaranżowanych, grają także własne kompozycje oparte na karaibskich rytmach. Gwiazdą koncertu jest Mili Morena, Kubanka rodem z Hawany, wokalistka i tancerka.
 
Mili Morena - kubańska piosenkarka i tancerka. Jest absolwentką Szkoły Baletowej Prodanza oraz szkoły muzycznej. Artystka jest znana i ceniona zarówno na Kubie, jak i w Europie. Przewodzi kilku kubańskim grupom tanecznym (w tym Grupo Tiempo). Również na Kubie założyła słynną formację Rueda de Casino. Aktualnie jest liderką i wokalistką grupy Mili Morena. W jej życiorysie artystycznym zapisanych jest kilkanaście światowych tras koncertowych, w tym w Niemczech, Jamajce, Meksyku, Kanadzie, Francji, Hiszpanii i na Ukrainie. W Polsce artystka występowała między innymi podczas koncertów organizowanych pod egidą WOŚP, Radia Jazz, czy Przystanku Woodstock. Koncerty zespołu to wspaniała i niezapomniana zabawa dla każdej publiczności. Gatunki muzyczne grane przez zespół pochodzą z Karaibów oraz Ameryki Łacińskiej i są to m.in: salsa, merengue, cumbia, cha-cha i mambo, bolero, chan-chan. Mili Morena współpracowała z różnymi orkiestrami, takimi jak Millian Orchestra, Kwartet muzyków Filharmonii Krakowskiej, występując w wielu teatrach w Polsce.
----------------------------------
👉 30/07/2021 - Sombrero Negro - Zespół Mariachi (muzyka meksykańska) 🇲🇽
 
Sombrero Negro to zespół trzech profesjonalnych muzyków meksykańskich (skrzypce i śpiew, gitara i śpiew, gitara ludowa i śpiew), pochodzących ze stanu Jalisco, będącego nie tylko stolicą muzyki mariachi, ale także słynącego ze znakomitej tequili. Grupa występuje w oryginalnych strojach i kapeluszach sombrero wykonanych w Meksyku. W repertuarze zespołu znajdują się typowo meksykańskie utwory, takie jak : Besame mucho, El son de la Negra, Jarabe, Tapatio, La Bamba, El Mariachi Loco, itp…. mu.zyka, która porywa słuchacza i przenosi go do gorącego, barwnego i gościnnego Meksyku. Muzykom podczas koncertu będzie towarzyszyć para tancerzy w strojach meksykańskich.
 

Udogodniedia dla osób słabowidzących

duży kontast

A powiększona czcionka