Wernisaż Aleksandra Walijewskiego w W18 / 20.03.2022

2022-03-20 12:14:54

19 marca w Klubokawiarni W18 odbył się wernisaż plakatów filowych i teatralnych Aleksandra Walijewskiego. W jego trakcie można było zobaczyć materiały promujące m.in. nowego "Batmana", "Jokera", "Muchę", "Słodziaka", "Czas Apokalipsy", tudzież "Młodego papieża".

 

-------------------------
O artyście

 
Aleksander Walijewski
Warszawianin, grafik, twórca plakatów. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Grafiki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, w Pracowni Plakatu prof. Grzegorza Marszałka (2019) oraz licencjat na Wydziale Grafiki i Reklamy w Instytucie Sztuk Pięknych w Kielcach (2017). Jego prace można było zobaczyć na wielu międzynarodowych wystawach: w Polsce, Szwajcarii, Hiszpanii, Finlandii, Anglii, Rosji, Serbii, Cyprze, USA, Meksyku, Peru i Boliwii.
 
Uczestniczył w konkursach graficznych, a jego największymi osiągnięciami są: I miejsce w konkursie na projekt plakatu na sezon 2017/2018 w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie; I miejsce w konkursie na plakat do filmu „Słodziak”, zorganizowany przez Highsnobiety i Amazon Studios; wyróżnienie w konkursie Polish Graphic Design Awards w kategorii plakat autorski; wyróżnienie w konkursie na plakat zorganizowanym przez Polski Instytut Pamięci Narodowej z okazji 100-lecia Niepodległości Polski.
---------------
Artysta o twórczości
Projektuję głównie plakaty i ilustracje filmowe/kulturalne/społeczne. Zawsze starałem się zreinterpretować temat, który chcę poruszyć, aby zaskoczyć oglądającego intrygującym, niecodziennym spojrzeniem, który skłania do refleksji. Zwykle osiągam to poprzez użycie metafor, symboli, syntezy idei i stworzenia czegoś, co można by nazwać „wizualnymi łamigłówkami”, które starają się sprowadzić widza na właściwe tory, otwierając zarazem szerokie spektrum interpretacji.

 

Udogodniedia dla osób słabowidzących

duży kontast

A powiększona czcionka