Wystawa Mateusza Wysockiego na ul. Warszawskiej

2020-10-19 18:30:22

Od minionego tygodnia w gablotach przy ul.Warszawskiej mogą Państwo poznać i podziwiać twórczość Mateusza Wysockiego - grafika komputerowego, który z hobby uczynił swój zawód.

Jego pracę można zauważyć niemalże na każdym kroku. W postaci loga, ulotki, plakatu lub innej grafiki w formie drukowanej, jednak czy ktoś z nas pyta... o ich Autora?

Hobbistycznie projektuje tzw. fotomanipulacje, aby pokazać nam świat z innej perspektywy. Do każdego projektu podchodzi indywidualnie, bo jak sam mówi ,,każdy człowiek jest inny, i każdy potrzebuję czegoś innego''. Stara się projektować zgodnie z psychologią reklamy.

Trochę o wystawie...
"Graficznie niedoskonałe". Wystawa Mateusza przedstawia szeroko pojęte projektowanie graficzne. Znajdziecie tam przedstawione propozycje identyfikacji wizualnej przedsiębiorstw i nie tylko... Są tam również fotomanipulacje oraz grafiki nawiązujące bezpośrednio do Ciechanowa.

 

Sam o sobie...
Tak to ja  - Mateusz Wysocki... Sporo ludzi może mnie kojarzyć ze szkoły, z ulicy, z imprez, z różnych miejsc... Szczerze mówiąc nigdy nie wiązałem swojej przyszłości z projektowaniem czegokolwiek. Do momentu, w którym miałem za dużo czasu wolnego i postanowiłem spróbować czegoś nowego. Siedem lat temu zaprojektowałem pierwszą grafikę. Uważałem to za formę zabawy, oderwania się nie tyle od komputera, ale od gier, które zabierały mi bardzo dużo wolnego czasu. Po pewnym czasie zacząłem się kształcić w tym kierunku. No i połknąłem bakcyla. Projektowałem częściej, uczyłem się, zadawałem pytania i to zaowocowało. Dziś projektuję reklamy dla przedsiębiorców z naszego miasta, powiatu i województwa. Staram się, aby każdy projekt był wyjątkowy i pasował do charakteru firmy.

Udogodniedia dla osób słabowidzących

duży kontast

A powiększona czcionka