Dwa nowe projekty Klubu Seniora STUDIO

2022-01-17 17:56:10

Z radością informujemy, że Stowarzyszenie Artystyczno-Kulturalne STUDIO otrzymało środki finansowe od miasta na realizację dwóch inicjatyw z dotacji wsparcie realizacji zadań publicznych w 2022 roku 🤩🤗😍. A będą to: 👉 Sentymentalna podróż muzyczna 👉 Aktywny EKO Senior II

🟢 Projekt „Sentymentalna podróż muzyczna" będzie cyklem ośmiu koncertów, których miejscem docelowym będzie Kamienica Warszawska 18 oraz ul. Warszawska. Cykl odbędzie się na przełomie kwietnia i grudnia 2022 roku. Uczestnicy będą mogli wrócić - wspomnieniami oraz bezpośrednio - do lat 50., 60., 70., 80., 90. oraz 2000. Zaplanowane są też występy osób wykonujących muzykę współczesną. Inicjatywa będzie promować zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich, uznanych artystów. Wśród gatunków muzycznych, które zostaną zaprezentowane mieszkańcom Ciechanowa i okolic znajdą się m.in. jazz, blues, pop, rock oraz poezja śpiewana.
 
🟠 Eko Farma Miejska zaczęła powstawać już w zeszłym roku przy budynku COEK STUDIO, czyli w miejscu, gdzie seniorzy aktywnie uczestniczą w zajęciach organizowanych przez naszą placówkę. Projekt Eko Farmy Miejskiej został zaplanowany z wyprzedzeniem - ma być inicjatywą wieloletnią, które na stałe wpisze się w działalność stowarzyszenia. Przy realizacji projektu będą uczestniczyli wszyscy chętni mieszkańcy Ciechanowa. Jednym z celów akcji okazuje się więc integracja międzypokoleniowa. Dodatkowo na Eko Farmie Miejskiej będą mogły odbywać się zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży z zakresu poszerzania świadomości ekologicznej.
W celu podtrzymania działalności Eko Farmy Miejskiej zostanie zakupiona ziemia do upraw, niezbędne narzędzia do pielęgnacji, nowe nasiona, kwiaty i nasadzenia. Zostaną również zakupione ławki – miejsca na odpoczynek dla seniorów po pracy na farmie.

Udogodniedia dla osób słabowidzących

duży kontast

A powiększona czcionka